Je Indee klasický herní web, nebo spíše blog?

Po spuštění web fungoval jako klasický herní web s redakcí. Aktivita členů po nějaké době opadla. Nabral jsem jiné, ale scénář se opakoval. Skoro to vypadá, že každý chce o hrách psát, ale jenom několik článků. Problém také byl v tom, že psaní nebylo ničím odměňováno. Nestál za námi žádný sponzor a reklamy by se nevyplatili, protože i náš Eurogamer a Bonusweb návštěvností trumfnou velmi specifický web o nezávislých hrách. Proto už žádné redaktory nenabírám a na Indee pohlížím spíše jako na blog, kde si píši jen tak pro zábavu.

Když tedy Indee nemá příjem, jak dlouho vydrží?

Doufám, že co nejdéle. Dokud budou finance na webhosting (který je poměrně levný) a čas si tu a tam něco zahrát, budu se snažit web dál udržovat. Samozřejmě volného času pořád ubývá, takže nečekejte každý den pět článků. Na ty nejzajímavější tituly si ale vždy budu snažit najít čas.

Některé staré recenze mají čísla, ty nové ale ne. Proč?

Po nějaké době jsem došel k názoru, že mi číselné hodnocení připadá zbytečné (jak z hlediska čtenáře, tak pisatele). Nemyslím si, že vůbec něco znamená. Čtenář není hlupák a z textu si dokáže vydolovat ty informace, které využije při rozhodování o koupi titulu. Hra se mi nemusí líbit a mohu ji nadělit nepěkných 1/10, ale někdo s mým názorem (na hratelnost, příběh, atd.) nemusí souhlasit a zaujme ho něco, co mě ne. Co tedy pro takového čtenáře číslo znamená? Stejně jen odvádí pozornost od textu.

Promítá se do recenzí cena a délka hry?

Ve většině případech ne. Zmiňuji je jen tehdy, pokud se jedná o velké extrémy. Pokud mi přijde kvantita obsahu nedostatečná vzhledem k ceně, zmíním to, stejně jako pokud titul přetéká povedeným obsahem a prodává se za několik málo dolarů.

Co znamená „vlastní cena“ u odkazů v sekci freeware?

Všechny hry v sekci freeware jsou opravdu zadarmo. V určitých případech ale máte možnost autora podpořit dobrovolným příspěvkem. Pokud tato možnost existuje, zmiňuji ji u odkazu, protože některé freewarovky jsou vážně povedené a autor si drobný příspěvek zaslouží.

Proč je na herním webu sekce o vývoji?

Byly to právě nezávislé hry, které mě přivedly k vývoji. Doufám, že některé čtenáře by mohly také motivovat k vlastní tvorbě a proto zde existuje rubrika Dílna, která by mohla nováčka trošku nakopnout. Neznamená to ovšem, že by se z Indee stal web 100% zaměřený na vývoj. Od toho existují jiné stránky.

Existuje nějaká možnost, jak Indee podpořit?

Ano. I pouhý komentář pod článkem je podpora (pokud to není reklama na zázračné tabletky zvyšující sexuální potenci nebo vulgární komentář). Pokud se chcete překonat, sledujte nás na sociálních sítích a sdílejte články, které se vám líbí. Pokud Indee doporučíte ostatním, které by mohl jeho obsah zajímat, budu vás na rukou nosit.

Píše se zde o konzolových titulech?

Ne, na Indee píši výhradně o počítačových hrách a to se nezmění. V novinkách se však mohou objevit, pokud nějak souvisejí s pc portem.

V roce 2013 vyšlo několik dílů digitálního magazínu v pdf. Proč přestal vycházet a kde jsou ke stažení?

Vydávat digitální magazín ve formátu pdf byla moc hezká myšlenka. Číst si v klidu a bez reklam hezky nasázené články na tabletu má své kouzlo. Něco takového by ale mělo smysl jen tehdy, kdyby byly články a novinky psány exkluzivně pro tento magazín, jinak je to prostě práce navíc. Navíc jsem podcenil časovou náročnost sazby. Nakonec vyšla jen dvě čísla, třetí zamrzlo v rozpracovaném stádiu. Všechny tři si můžete stáhnout zde: Indee01 Indee02 Indee03

– Luděk