27. duben – 24. květen 2015

Po delší odmlce je tu znovu Akumulátor. Když se podívám, jak si s pravidelnými seriály vedou jiné weby (*ehm* třeba Eurogamer *ehm*), musím doufat, že delší pauzu nezávislému webu/blogu prominete.

 

Oxenfree

Co se stane, když bývalí vývojáři z Telltale a Disney založí nové studio? Oznámí velmi zajímavou adventuru. Nebylo by to poprvé, kdy někdo odešel z Telltale, který už pořádně nemá čím překvapit, aby pracoval na něčem mnohem osobitějším. Studio Campo Santo (Firewatch) má historii podobnou. Night School Studio představilo titul Oxenfree, který vypadá trochu jako dabovaný Kentucky Route Zero. Thriller o partičce teenagerů, která na ostrově najde něco nadpřirozeného, by měl vyjít už tento rok. Nově se také můžeme podívat na první gameplay video.

 

Peter Moorhead sepsal post-mortem své ambientní adventury Stranded. V několika bodech reagoval na negativní kritiku a vysvětlil, proč hra vypadá, tak jak vypadá. Arvi Teikari zase sepsal post-mortem své skákačky Environmental Station Alpha.

 

Hotline Miami se dočkalo povedeného půlhodinového dokumentu, kde je vyzpovídáno jak duo Jonatan-Dennis, tak ostatní tvůrci co přispěli hudbou či grafikou a vydavatelé z Devolver Digital.

 

A vyšly nám také nějaké hry. Třeba skvělá adventura Technobabylon, jejíž recenzi si už můžete přečíst. Také vyšla adventura Sunset od studia Tale of tales a Life is Strange: Chaos Theory. Obě budou zrecenzovány příštím týdnem. Pokud vás zaujal minimalistická metroidvania Environmental Station Alpha, hoďte očkem po Axiom Verge. Nese se ve stejném duchu a má lehce přístupnější grafiku. Pokud bude čas, rád bych o něm také pár odstavců napsal. Dále se zajímavě jeví nádherná čarodějnická plošinovka Mystik Belle a horor Monstrum, který minimálně nevypadá jako bez ladu a skladu navrstvené Unity asety nakoupené z obchodu. A Roll7 (OlliOlli) vydalo Not a Hero. Venku je ještě taktické RPG Chroma Squad, akční adventura Toren a plná verze Kerbal Space Program.