?? – 11. říjen 2015

Cítím se vážně provinile, že měl Akumulátor tak velkou pauzu. Jednou jsem na něj zapomněl, další týden začal zimní semestr a pak jsem na něj zase zapomněl. Jdu tedy dohnat resty. Tento díl bude trochu delší.

 

Vývoj logické adventury Jonatana Blowa The Witnes se také protáhl. Už ale víme, že hra vyjde 26. ledna 2016. Herní dobu Blow odhaduje až na 80 hodin, pokud se pokusíte vyřešit většinu puzzlů.

 

Povedená retro plošinovka Shovel Knight obdržela bezplatné rozšíření Plague of Shadows. Rytíře s lopatou vystřídal známý Plague Knight, takže se podíváme na příběh z trochu jiné perspektivy. Je tedy čas znovu stáhnout herní data, pokud jste je ze Steamu už smazali.

 

Petera Moorheada neodradilo vlažné přijetí pixel artové adventury Stranded. Žánrově stejně zasazená Murder by tentokrát měla rezignovat na minimalismus a místo toho se snad předvede dobře provedeným kyberpunkovým příběhem. Že autor tentokrát hodlá přitlačit na pilu dokazuje, že postavy budou nadabované. Hra vychází už 21. října.

 

Temná akční plošinovka Slain! už má naplánované datum vydání na 9. prosince. Hrubý pixel art na první pohled nevypadá moc pěkně, ale nemohu popřít, že by herní svět neměl povedenou a syrovou atmosféru. Metalový soundtrack mě jen utvrdil v přesvědčení, že si na tento titul musím dávat pozor.

 

Kooperativní šílená skákačka napumpovaná testosteronem Broforce byla v sekci Early Access už přes rok. 15. října vychází v plné verzi a oslavuje to hudebním klipem. Ne trailerem. Hudebním klipem pojmenovaným The Ballad of Rambro. Studio Free Lives a vydavatel Devolver Digital pro sebe museli být stvořeni.

 

Astroneer

Na Twitteru jsem už nějakou chvíli sledovat titul Astroneer. Nemělo by se jednat o nadsazené scifi, ale spíše o oslavu kosmického průzkumu na způsob Take on Mars. Na rozdíl od něj se ale Astroneer nezaměří na jednu planetu. Procedurální generátor by měl zajistit bohaté množství planet se svými tajemstvími, materiály a artefakty, které bude hráč odhalovat. Trailer zatím o žádném konkrétním datu vydání nemluví. Early Access verze by se na Steamu mohla objevit někdy v prvním čtvrtletí příštího roku.

 

Mini Metro je jednoduchá logická hříčka o propojování náhodně generovaných stanic metra na stále se rozšiřující mapě. Stavba tunelů je ovšem omezená a proto je nutné stanice spojovat tak, aby se na nich netvořili dlouhé fronty. Velký počet nespokojených cestujících znamená konec hry. Early Access verzi hry jsem docela důkladně testoval a mohu potvrdit, že je to opravdu slušná návykovka. A 6. listopadu vychází v plné verzi.

 

Alientrap Games je studio, na které se dá spolehnout. Nepřekvapují originální tvorbou, ale jejich plošinovky také netrpí žádnými výraznými problémy a na několik hodin dobře zabaví. Apotheon byl přesně takový. Krásná grafická stylizace, tu a tam problém s ovládáním, ne až tak originální herní smyčka, ale v chaotických soubojích jsem přesto nalezl mnoho zábavy. Vývojáři nelení a už stihli vydat do Early Access sekce scifi roguelike akci Cryptark.

 

Už nějakou dobu víme, že novou Wadjet Eye Games adventurou bude postapokalyptická Shardlight. Světu vládnou Aristokraté držící pod zámkem poslední zdroje, které na Zemi po pádu bomb zůstaly. Vakcíny na nemoci dostávají jen bohatí, ale Amy Wellard věří, že existuje lék, který by vyléčil všechny nehledě na jejich životní úroveň. Takový příběh nastiňuje nový trailer. Na adventuře tentokrát nepracuje Dave Gilbert, ale Francisco Gonzalez a Ben Chandler.

 

Na Kickstarteru vybírá peníze simulátor psa. Jmenuje se Home Free a já skoro zapomněl, že i hra podobného ražení nemusí vypadat naprosto odpudivě a mít ve jméně Simulator. Podle popisu bude hra sandbox v otevřeném a náhodně generovaném městě. Singleplayer bude doplňovat lokální multiplayer pro čtyři hráče

 

Vydání nádherně vypadající logické hry Pavilion je konečně potvrzeno i pro pc, což mě velmi těší. Už před několika lety jsem byl okouzlen jejím surrealistickým vizuálem. První část vyjde tento rok, druhá až ten příští.