už dávno – 21. 12. 2015

Brian Provinciano je autorem Retro City Rampage, povedené parodie na první GTA. Akční adventura obsahovala tunu pop kulturních odkazů na 80. a 90. léta, takže není divu, že tomu odpovídala stylizace do starých 8 bitových her. Zbytečně se ale nelimitovala hratelností. Nabídla po vzoru GTA otevřený svět plný různých aktivit a řiditelných vozů. Brian ji portoval snad na každý systém včetně DOSu, ale mezitím pracoval i na novém titulu. Na Shakedown Hawaii. Teaser trailer naznačuje, že se znovu bude jednat o městskou akci, tentokrát je však inspirovaná 16 bitovými hrami. Poznáte to jak podle grafiky, tak podle povedeného synthwave soundtracku.

 

Jeden by čekal, že duo vývojářů stojící za The Stanley Parable bude společně pracovat na novém titulu. Davey Wreden si ovšem sám vydal svůj hloubavý The Beginner’s Guide. William Pugh s několika kolegy založil studio Crows Crows Crows a nedlouho po Daveym vydávají Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist. Název je předlouhý, hra samotná však zabere něco okolo 15-20 minut a hraje spíše na vtipnou notu. Nutno však dodat, že Dr. Langeskov,… je dostupná na Steamu zadarmo, takže jde o jakýsi aperitiv, který vás má přesvědčit, že to Crows Crows Crows umí a že byste si měli jejich příští titul koupit.

 

Aquatic Adventure of the Last Human má krátké gameplay video, které je sice už dva měsíce staré, ale podělit se s ním musím. Jedná se totiž o sympaticky vypadající pixel artové podvodní dobrodružství.

 

Way To The Woods

16 letý Anthony Tan pracuje se svými kamarády na nádherné adventuře Way To The Woods. To já tehdy dokázal splácat v HTML pěkně ošklivou webovou stránku. WTTW je adventura o jelenu a jeho kolouchovi, která je silně inspirovaná vizuálním stylem Life is Strange a Shelterem.

Way To The Woods

 

Apotheon, akční plošinovka inspirovaná řeckou mytologií, se dočkala poměrně vlažného přijetí. Já vám hru ve své recenzi doporučil, protože mě opravdu bavila, ale pokud jste pořád nejistí, můžete zkusit Apotheon Arena. Jedná se o bezplatnou multiplayerovku, která hratelností odkazuje na původní hru.

 

Hotline Miami 2 konečně obdržel update s level editorem. Jeho absence byla jedna z mých výtek, které jsem v recenzi uvedl. Vlastně jsem byl celkově z HM2 zklamán. Příběh, ač povedený, skákal z jedné časové osy do druhé jako luční koník nadopovaný kofeinem a hratelnost kazily velké mapy, ve kterých jste velmi často umírali, protože nepřítel nebyl mimo obrazovku vidět. Editor levelů mohl při vydání dojem vylepšit, želbohu dal autorům větší práci, než čekali. A je nutno zmínit, že momentálně je v beta verzi a jen pro OS Windows.

 

Routine

O neočekávaných obtížích vývoje by mohl povídat Aaron Foster z Lunar Software. Jeho scifi horor Routine mu a jeho malému týmu dává zabrat mnohem více, než čekal. Teprve nedávno vyměnili všechny placeholdery a teď se soustředí na přidávání drobných detailů do prostředí. I když je studio skoupé na novinky a mezi aktualitami je až půl roku pauza, neznamená to, že by byl vývoj u ledu. Hra se už pěkně rýsuje, ale datum vydání ještě neznáme.

 

Z Itch.io se stalo moc pěkné místečko, kde nabízet malé levné nezávislé tituly a kde distribuovat freewarovky s možností dobrovolné finanční podpory. Obchod tak v podstatě převzal štafetu Desuře, se kterou to poslední dobou nevypadá moc dobře. Itch.io se naopak stále zlepšuje. Diskutovat můžete na komunitních stránkách a nově si můžete do počítače stáhnout klienta.