Freewarová adventurní jednohubka The Lion’s Song má nový trailer. Proč? Původní verze vznikla v rámci Ludum Dare 30 a jak už to často bývá, některé nápady se vývojářům tak zalíbí, že později koncept rozvinou do plnohodnotné verze. Připravovaná epizodická point and click adventura bude sledovat osudy několika kreativních myslí, které zápolí s nedostatkem inspirace či kreativním blokem. Epizodický formát je v tomto případě docela opodstatněný. Každá epizoda je uzavřená a sleduje vždy jinou osobu. Než vyjde první díl, můžete si zatím zkusit freewarovou verzi z výše uvedeného odkazu nebo sledovat vývoj na vývojářském blogu.

 

V následujícím bloku se podíváme na několik titulů, které už brzy vyjdou a zaslouží si vaši pozornost. Prvním je taktický roguelite Duskers, který se v polovině května vyštrachá z programu Early Access. Ovládáte v něm různé druhy dronů, pomocí kterých prozkoumáváte procedurálně generované opuštěné kosmické lodě. Některé ovšem nejsou až tak opuštěné a kromě bezpečnostních systémů vám zatopí i nepřátelské mimozemské formy života. Spolehnout se můžete pouze na omezené senzory dronů a vaše taktické myšlení. Co třeba spustit obrané věže a postupným otevíráním dveří nalákat potvory do pasti? Možná vás inspirovalo FTL a raději je necháte vycucnout otevřením přechodových komor do vzduchoprázdna. Radiace však v takovém případě může místnosti nenávratně poškodit včetně její cenné výbavy. Hra se kromě povedené hratelnosti může chlubit i hezkou stylizací a příkazovou řádkou, pomocí které lze ovládat drony staromilsky. Není ale jen pro okrasu a v určitých případech se pomocí ní prozkoumávají lodě mnohem rychleji, než když kdybyste ručně dohlíželi na každého drona.

 

Kathy Rain, detektivní point and click adventura, vychází 5. května na Steamu, Humble Store a GOG. I když stylizací silně připomíná tvorbu Wadjet Eye Games, ti se postarali pouze o dabing. Vývoj má na svědomí nové švédské studio Clifftop Games, jehož členem je pouze jediný programátor Joel Staaf Hästö.

 

5. května také v programu EA vychází budovatelská strategie Parkitect. S novými simulátory zábavního parku se roztrhl pytel, ale jen Parkitect je nejblíže klasickému RollerCoaster Tycoon 2, včetně přehledné top down kamery a roztomilé stylizace. Nejedná se ale jen o neoficiální remake. Kromě uhlazené 3D grafiky nabídne pokročilé možnosti tvorby horských drah a jejich testování, systém zásobování parku nebo podporu modifikací.

 

Supergiant Games po povedeném Transistoru oznamují Pyre, titul kombinující adventurní putování po prastaré zemi s bandou vyhnanců a sportovně laděné zápasy proti rivalským vyhnancům. Asi není překvapením, že Pyre vypadá opravdu nádherně a exoticky. Vyjít by měl až příští rok.

 

O další oznámení se postaral Devolver Digital, který tento rok vydá kyberpunkovou akci RUINER. Hratelností, kvalitou grafiky, zvoleným pohledem a do jisté míry i temnou atmosférou připomíná Hatred, nemá ovšem potřebu lákat herní novináře na kontroverzní téma.

 

Nezávislé studio inbetweengames je složeno z ostřílených profesionálů, kteří stáli například za povedenou akcí Spec Ops: The Line. Teď oznamují titul All Walls Must Fall, který jménem odkazuje na Berlínskou zeď. Jejich noirový detektivní thriller se však odehrává v alternativní budoucnosti roku 2089, kdy studená válka ještě neskončila. inbetweengames nás lákají na izometrickou taktickou akci, cestování časem a strhávání zdí.