Závěr Samorostu 3 možná neodsýpal nejlépe, pořád si ale dokážu vzpomenout na bezchybný dabing zlého mnicha a jeho nabuzené pobíhání po věži. Nejen jeho dabing naleznete ve videu, které se zabývá zvukem nejnovějšího Samorostu.

 

Jaromír Plachý z Amanita Design možná na své přednášce působí trochu plaše, jeho komediální adventura Chuchel však i z krátké ukázky mluví za sebe. Tohle černé klubko chlupů s čepičkou má strašně rádo třešeň. Má ji rádo tak moc, že se za ní žene skrze desítky obrazovek a řadu překážek, které stojí mezi ním a třešní. Třešeň je však nedostupný cíl. Když už je na dosah, vyfoukne mu ji sidekick Kekel nebo zlomyslný Chrchel. Aby vynikla humornost jednotlivých situací, obrazovky jsou osekané jen na ty nejnutnější předměty a postavy. Postup mezi úrovněmi je založen na zkoušení všech možných interakcí, takže Chuchel v mnohém hodně připomíná první Samorost a vlastně trochu i Botaniculu.

 

Itch.io, obchod přívětivý k nezávislým vývojářům, slavil své úspěchy týdnem, ve kterém zveřejňoval nové funkce (například svou verzi předběžného přístupu, ze které by si mohl Steam vzít příklad) a také rozhovory s vývojáři. Jedním z nich byl Ditto, které pracuje na skvěle stylizované a příjemně minimalistické procedurálně generované skákačce GoNNER.

 

Tvůrci adventurního RPG Anodyne pracují na plošinovce Even the Ocean. Základní mechanikou hry má být balancování dvou typů energií. Každá hráči propůjčuje jiný typ důležité schopnosti, pokud však jedná výrazně převáží druhou, následuje brzká smrt.

 

Manifold Garden zpočátku vypadala jako nevýrazná logická hra, autor William Chyr naštěstí přišel s povedenou „programátorskou“ stylizací, která hře propůjčuje unikátní vzhled. Připomíná lehce Antichamber, na Manifold Garden je také vidět inspirace architekturou a fraktály. Mám takové tušení, že nás čeká další pamětihodný logický kousek.

 

Tahové RPG Stygian: Reign of the Old Ones vypadá opravdu zajímavě. Stylizací se odkazuje na Lovecraftovy povídky, takže už jen to je důvod titul po očku sledovat. Animace vypadají tuze, vyvažuje je ovšem osobitá 2D grafika. Hra nedávno prošla Greenlightem a podle webových stránek to vypadá, že brzy zamíří na Kickstarter.

https://itch.io/refinery

 

Kdybych měl vybrat jediný nejkvalitnější YouTube kanál, byl by to Satchbag’s Goods. Kvalita a produkce Satchellových videí je špičková, obsah je pak hloubavějšího charakteru, který ovšem nemusí sednout každému. Přesto vám doporučuji kouknout na jeho pohled na Firewatch.