Indiebox je služba, která funguje jako mnoho jiných, co každý měsíc rozesílají krabičky s překvapením. Předplatit si je můžete dopředu na různě dlouhou dobu a pak už vás čeká nadílka ve formě komiksů, triček, sladkostí, doplňků stravy, kosmetiky nebo různých cetek. Podobných služeb existuje nepřeberné množství, ne všechny však nabízejí obsah, jehož kvalita opodstatňuje nemalou cenu. Indiebox je unikátní v tom, že vytváří krabicové vydání nezávislých her, které lze jinak sehnat pouze digitálně. Kromě nosiče navíc obdržíte další exkluzivní obsah, což mohou být magnety, přívěsky, plyšáci, soundtrack nebo samolepky. Dalším vydáním bude The Stanley Parable a buďte si jisti, že i samotná upoutávka stojí za zhlédnutí.

 

Manifold Garden zprvu vypadal jako ne příliš zajímavá logická hra postavená na gravitačních hádankách. William Chyr však stylizaci pečlivě pěstoval a momentálně titul vypadá, že by mohl konkurovat třebas takovému Antichamber.

 

Nejlepším momentem třetí epizody adventury Kentucky Route Zero bylo jistě pro mnohé vystoupení robotické zpěvačky Junebug a jejího cvrčka Johnnyho. Tyto herní postavy vydají své debutové album s jednoduchým názvem Junebug. Poslechnout si z něj zatím můžete Static Between Stations.

 

Virginia

Adventura Virginia má být detektivní thriller, co se obejde beze slov. Veškeré scény se totiž odehrávají tehdy, když už bylo vše řečeno, nebo se teprve někdo nadechuje ke slovu. Má jít o poměrně lineární jednohubku, jejíž tempo bude silně řízeno autory pomocí filmových střihů, jako například ve Thirty Flights of Loving, kterou se Virginia silně inspirovala. Dokáži si představit, jaké diskuze hra po vydání na Steamu vygeneruje, ale já s lineárními příběhovými hrami nemám žádný problém. Vlastně mám pocit, že Virginia by mohla být velmi delikátní jednohubka. Však takový soundtrack se živě nahrával v Praze. Hra vychází už 22. září a na Steamu je k vyzkoušení demo.

 

Vesmírné stanice jsou v kurzu, o čemž svědčí už vydaná Adr1ft, připravovaná Tacoma od tvůrců Gone Home nebo nově oznámená (i když těžko říct, protože první teaser vyšel už před rokem) Outreach. V ní bude figurovat opuštěná vojenská sovětská stanice a příběh vyprávěný z perspektivy ruského kosmonauta. Obrázky na Steamu a hraný trailer vypovídají o pečlivosti autorů, takže se myslím máme za rok na co těšit.

 

Sir, You Are Being Hunted od studia Big Robot mě příliš nenadchla, ale jistě se sluší zmínit, na čem teď vývojáři pracují. The Signal From Tölva je podobně jako debut hra pro jednoho hráče o prozkoumávání a soubojích. Ty však tentokrát budou mít významnější roli. Roboty ovšem neopustíme, však má studio jednoho v názvu.

 

Bunker je připravované MMORPG odehrávající se v postapokalyptickém Sovětském svazu. To je vlastně takřka vše, co teď o titulu víme, ale už jen kvůli hezkému pixel artu ho bude dobré pozorně sledovat.

 

Northgard je nově oznámená vikinská strategie, která mi lehce připomíná sérii The Settlers. A nebo Valhalla Hills, která na obrázcích vypadá takřka totožně. Jelikož tento titul zatím sbírá spíše průměrné ohlasy, Northgard by na sebe mohl strhnout větší pozornost lepší kvalitou. Stejně je ale zajímavé, že dvě takto podobné hry se sejdou ve stejný rok.

 

Diluvion jsem měl v hledáčku už nějakou dobu, protože skvělým způsobem kombinuje 2D a 3D grafiku. A také mi připomíná podvodní dobrodružství Sub Culture, se kterým jsem strávil kdysi hodně času. Nejrychleji se dá Diluvion popsat jako takové FTL pod vodou s příchutí Sunless Sea. Správa jedné z devíti unikátních ponorek bude hrát velkou roli, stejně tak jako prozkoumávání a souboje.