sss

Ve třech se dají dělat zajímavé věci. Po této úvodní větě vás možná napadají různé prasečinky, ale jsme na herním webu, takže mluvím samozřejmě o hraní. Kdo nezažil seance u jedné klávesnici před jedním monitorem, nikdy nemůže vědět, jak je multiplayer přes internet jen slabá náhražka opravdové sociální zábavy. A před jednu klávesnici a monitor vás chce nahnat česká trhlá hříčka Super Sexy Swiss Cardio Frenetic Ambulance Transplant Team (zkráceně S.S.S.C.F.A.T.T.), vytvořená dvojicí autorů Jarnik a Please Wait v rámci Global Game Jam 2013, jejíž podmnožina se odehrávala v Praze.

Grafika z malování nemůže degradovat závažnost vašeho úkolu, který není nijak menší, než dovézt srdce k transplantaci potřebnému pacientovi. Záchranka je ale složitý automobil a odpověď na (ne)vtip „Kolik je třeba řidičů k dovezení darovaného srdce k pacientovi?“ zní přesně tři. Jeden šipkami řídí auto a vyhýbá se nástrahám vozovky, další ručně udržuje srdce naživu pumpováním v určitých intervalech a třetí myší seškrabává z předního skla cákance krve. Zvládání těchto tří činností zároveň je frustrace, ve třech zajímavá zábava.

A na to sází i doprovodná soutěž. V dnešní době, kdy videa z hraní uploaduje na Youtube skoro každý, by neměl být problém se zúčastnit. Stačí, když seženete další dva kamarády, společně nahrajete svoji jízdu i se svým hlasem, nahrajete video na Youtube a odkaz hodíte spolu s hashtagem #supersexyswiss na Twitter. Možná se pak váš obličej dostane přímo do hry. Soutěž končí 1. května, takže nenechte autory na videa příliš čekat.